Guard Peanut je jedným z tých naozaj šikovných smart pomocníkov pre každodenné použitie. Funguje ako senzor pohybu, takže dokáže ochrániť váš majetok, napríklad bicykel, keď sa vyberiete do mesta, alebo batožinu pri cestovaní. Je absolútne jednoduchý na používanie a praktický pre všetkých aktívnych ľudí.

Ako vlastne funguje

Guard Peanut je navrhnutý tak, aby ochraňoval vaše cennosti. Nie je to u-čkový zámok, takže nezabráni tomu aby váš bicykel zmizol. Dokáže ale efektívne odstrašiť potenciálneho zlodeja a dať vám vedieť, že niečo nie je v poriadku. Jednoducho ho upevníte na predmet, ktorý chcete ochrániť a v prípade nežiaduceho pohybu odplaší zlodeja silnou zvukovou signalizáciou a vás upozorní tým, že vám pošle notifikáciu na mobil cez Bluetooth.

Aby ste efektívne ochránili svoj majetok, súčasťou balenia je aj príslušenstvo na rôznorodé uchytenie Guard Peanut na rôzne typy predmetov a povrchov. Nájdete tam plastové puzdro, do ktorého viete uchytiť samotné zariadenie. Toto puzdro môžete upevniť pomocou klipsne, prípadne doplniť kovovým krúžkom a používať ho ako kľúčenku. Výrobca pribalil aj dva typy nálepiek, ktoré si však kedykoľvek môžete dokúpiť v papiernictve.
Je potrebné podotknúť, že otvor odkiaľ vychádza zvuk je umiestnený na spodnej (bielej) časti Guard Peanut, čo môže pri nepremyslenom uchytení znamenať nižšiu hlasitosť zvukovej signalizácie. Dávajte si na to jednoducho pozor.

Kde ho využijete?

Výborný tip je používať Guard Peanut pri cestovaní. Takže nabudúce keď budete cestovať, budete ho mať so sebou na kľúčoch, jednoducho ho uložíte do batožiny a nastavíte alarm. Batožinu si môžete vo vlaku vyložiť nad hlavu a vďaka Guard Peanut si pokojne schrupnete koľko potrebujete. Pozor, Guard Peanut je dosť citlivé zariadenie a dokáže reagovať aj na nepatrný pohyb, napríklad otrasy vo vlaku. Skontrolujte a prenastavte si teda pred cestovaním úroveň citlivosti v aplikácii (SensePeanut), aby ste spolucestujúcich nevyplašili alarmom už v momente keď sa pohnete zo stanice (true story )

Čo iné možnosti využitia?

…keď čakáte na svoj let v polospánku na letisku Bergamo

…ste na drinku v meste a bicykel ste si nechali niekde opodiaľ, kde naň nedovidíte

…ak si FAKT neprajete, aby si niektorý z kolegov neustále požičiaval VAŠU šálku

…keď často pracujete z kaviarne, a predsa aj (kaviarenský povaľač) digitálny nomád potrebuje odskočiť na WC a nechať na chvíľu svoj notebook osamote, ale v bezpečí

Ako vám vlastne dá vedieť, že sa niečo deje

Pozrite si radšej video od 2:52 (VIDEO), ale ak si to chcete radšej prečítať, nech sa páči:
Zariadenie Guard Peanut je vlastne senzor pohybu. Ak ním niekto pohne, začne vydávať zvukový signál o sile 90 dB (celkom dosť). Ak sa nachádzate vo vzdialenosti do 60 metrov, informáciu o pohybe dá vedieť prostredníctvom Bluetooth (4.0). Nie je to len tichá push notifikácia, ale regulérny alarm, takže za bežných okolností si ho určite všimnete.
Ak by ste mu aj nevenovali pozornosť, Guard Peanut má riešenie aj pre túto situáciu. Našťastie toto zariadenie vysiela informáciu prostredníctvom telefónu aj na cloud. Takže ak sa niečo deje, na tento neželaný pohyb upozorní aj ostatných ľudí, s ktorými zdieľate account. A to je naozaj praktické.

Iné dôležité info

Prevádzková teplota: -20°C až +60°C (fakt príjemné rozpätie, otázna je ale výdrž batérie pri dlhodobo nízkych teplotách)
Aplikácia dostupná pre iOS aj Android (SensePeanut). V nej spravujete aj iné SensePeanut zariadenia ak ste podľahli týmto smart arašidom – ThermoPeanut, SleepPeanut, či MedPeanut (ešte nie je v predaji).
Skvelé je, že všetky SensePeanut zariadenia spolupracujú aj s aplikáciou IFTTT (IFThisThanThat), takže ho môžete nastaviť aj tak, aby dával pokyny iným zariadeniam v sieti IFTTT a vďaka tomu rozšíriť jeho možnosti využitia. Pozrite si stránku aplikácie IFTTT a možno medzi predvolenými scenármi nájdete také, ktoré by vám samým ani nenapadli.
Inak táto aplikácia je naozaj cool, môžete si v nej nastaviť napríklad upozornenie, ak ponad váš dom prelieta vesmírna stanica ISS . V praxi ale skôr využijete to, že napríklad vo vašej garáži rozsvieti červené blikajúce svetlo, ak sa niečo deje.

Ako vyzerá aplikácia?

Aplikácia je jednoduchá na používanie aj na samotné funkcie. Je dostupná pre iOS aj Android. V prvom rade vás informuje o tom, či je, alebo nie je alarm spustený a pprípadne ho môžete spustiť. Okrem toho si viete pozrieť denný, týždenný a mesačný prehľad spustených alarmov.
Dôležitejšie je ale to, že si viete nastaviť aj spôsob zvukovej signalizácie pre Guard Peanut aj pre váš mobil. Na Guard Peanute môžete totiž využiť aj diskrétny alarm, vďaka ktorému zvuk nie je počuť. Rovnako tak si môžete upraviť zvuk aj pre svoj telefón.
Hodnotíme ho ako praktického pomocníka s mnohými spôsobmi využitia.

Guard Peanut v eshope najdete na tejto adrese: https://www.utilo.sk/?product=sen-se-guardpeanut

Leave a Comment

Your email address will not be published.